Flawless

Hej!


„When you have confidence, you can have a lot of fun. And when you have fun, you can do amazing things”.

~Joe Namath

Myślę, że bez pewności siebie nikt w życiu daleko nie zajdzie. Nie mam na myśli takiej wulgarnej pewności siebie, która jest spowodowana przekonaniem o swojej nieustannej nieomylności i perfekcji. Każdy z nas jest wyjątkowy, każdy z nas jest w czymś mniej lub więcej dobry. Ważne jest, żeby widzieć te dobre rzeczy i w nie wierzyć. Nie patrzeć na innych, tylko być dumnym z bycia sobą.
Oczywiście, że znajdzie się ktoś, kto jest lepszy od nas nawet w tej jednej, jednej rzeczy, która nam najlepiej wychodzi. Ale co z tego? Ty to ty. A tamta osoba jest…tamtą osobą. Każdy robi wszystko po swojemu i to jest naprawdę super i piękne!
To samo dotyczy też wyglądu. Mam wrażenie, że zawsze skupiamy się na tym, czego nie lubimy. Jest to trochę przerażające, bo zapominamy o tym, co jest w nas piękne, a KAŻDY z nas ma w sobie coś pięknego. Nieważne, czy to nogi, usta, pupa. Nieważne, że inne rzeczy nie są perfekcyjne. Ostatnio czuję, że dużo się zmieniło w tym, jak ludzie na świecie się postrzegają. Z radością obserwuję, jak coraz częściej coś „nieperfekcyjnego”, odbiegającego od schematu jest doceniane. Mam wrażenie, że samo pojęcie perfekcji już przestaje być takie oczywiste.
Moim zdaniem perfekcyjne jest po prostu bycie sobą – najlepszą wersją samego siebie, która nie jest dyktowana przez różne schematy, która dopuszcza różne niedoskonałości, które w całości, którą MY tworzymy, stają się czymś doskonałym.
Nie warto się bać, patrzeć ciągle na innych i analizować.
Jesteś w czymś dobry? Pokaż to. Coś Ci nie wychodzi? Śmiej się z tego. Coś Ci się w swoim wyglądzie podoba? Super, podkreślaj to. Z czegoś nie jesteś do końca zadowolony? Postaraj się patrzeć na to z dystansem i myśleć, że może to czyni Cię wyjątkowym?
Jeśli masz ochotę ubrać jakąś bluzkę, która odsłania bliznę, którą zarobiłeś, jak byłeś jeszcze dzieciakiem, to po prostu to zrób. Nikt inny takiej nie ma. Jeśli lubisz jakieś swoje zdjęcie i masz ochotę dodać je gdzieś (jeśli już jesteśmy w internecie), ale boisz się, co inni o nim pomyślą, to po prostu to zrób i nie wstydź się siebie, bo jesteś wyjątkowy i to jest super!

„The most beautiful thing you can wear is confidence”.
~Blake Lively

Miłego dnia! 🙂

maxresdefault

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s